Skip to main content Skip to page footer

Lektorzy języka chińskiego współpracujący z Instytutem Konfucjusza

Nihao!

Zajęcia z kultury i języka chińskiego odbywają się w formie zabaw mających na celu uruchomienie zdolności naśladowczych i słuchowych dzieci (język chiński jest językiem tonalnym). Podczas zajęć korzystamy z materiałów przygotowanych specjalnie dla obcokrajowców uczących się języka chińskiego od poziomu 3 do 9 lat. Program zatwierdzony przez Hanban (Biuro Promocji Nauki Języka Chińskiego).

Od roku szkolnego 2010/2011 rozpoczęliśmy współpracę z Instytutem Konfucjusza, działającym przy Uniwersytecie Wrocławskim. Lektorzy pochodzący z Chin a współpracujący z Instytutem Konfucjusza prowadzą w naszym przedszkolu zajęcia z kultury i języka Chin. Instytut objął nauką języka chińskiego wszystkie dzieci uczęszczające do naszego przedszkola (kontynuacja zajęć prowadzonych od początku istnienia przedszkola.

Jesteśmy jedynym przedszkolem w Europie, które uczy przyszłościowych języków, oprócz angielskiego uczymy chińskiego i rosyjskiego. Język chiński jest językiem tonalnym – naukę należy rozpoczynać jak najwcześniej.

Zajęcia z nauki języka chińskiego (mandaryńskiego) prowadzą studenci z Chin delegowani przez Instytut Konfucjusza w Uniwersytecie Wrocławskim.. Instytut Konfucjusza powstał w 2008 roku, jest jednym z czterech w Polsce i jednym z kilkuset na całym świecie. Od samego początku swojej działalności zajmuje się prowadzeniem kursów języka chińskiego zarówno dla studentów Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach zajęć opcyjnych oraz wszystkich innych zainteresowanych.

Od wielu lat Instytut Konfucjusza współpracuje z przedszkolami, szkołami podstawowymi, gimnazjami i szkołami średnimi we Wrocławiu.  

Zajęcia z języka chińskiego prowadzone są w każdej grupie wiekowej, dwa razy w tygodniu – w grupie najmłodszych dzieci po 20 min, w grupach starszych po 30 min.