Skip to main content Skip to page footer

Bogate zajęcia ruchowe

Zajęcia w sali rekreacyjnej

Autorski program nauczania przewiduje zwiększoną ilość zajęć ruchowych każdego dnia. Poranny "rozruch" odbywa się codziennie w salach każdej grupy, przed zajęciami dydaktycznymi a krótkie ćwiczenia ruchowe  są prowadzone także w trakcie zajęć językowych i edukacyjnych. Ćwiczenia odbywają się przy dźwiękach muzyki z wykorzystaniem drobnego sprzętu sportowego.

Prowadzone regularnie zajecia z elementami integracji sensorycznej maja na celu kształtowanie koordynacji oko-ręka, wzmocnienie mięśni grzbietu i obręczy barkowej poprzez różnorodne ćwiczenia fizyczne. Pracujemy również nad stymulacja oraz doskonaleniem rzutów i chwytów piłek o różnych wielkościach i fakturach. W sali rekreacyjnej wykorzystujemy sprzęt specjalnie dobrany do potrzeb realizowanych zajęć. Integracja sensoryczna prowadzona jest pod kierunkiem pani Marty -terapeutki integracji sensorycznej.

Zajęcia i zabawy na świeżym powietrzu

Dzieci korzystają z ogólnodostępnego parku, który znajduje się obok przedszkola. Teren parku jest ogrodzony a Zarząd Zieleni Miejskiej dba o porządek, odpowiedni stan trawy, drzew i krzewów a także piaskownicy i urządzeń na placu zabaw. Na terenie parku jest wydzielone miejsce tylko do dyspozycji naszych przedszkolaków. Odbywają się tam zajęcia dydaktyczne, pikniki a także zawody sportowe.

Prowadzone regularnie zajecia z elementami integracji sensorycznej maja na celu kształtowanie koordynacji oko-ręka, wzmocnienie mięśni grzbietu i obręczy barkowej poprzez różnorodne ćwiczenia fizyczne. Pracujemy nad stymulacja oraz doskonaleniem rzutów i chwytów piłki. Piłki maja różne wielkości i faktury.