Skip to main content Skip to page footer

Aktualności

Edukacja od serca: Kodeks Przedszkolaka w Królu Maciusiu

Rozpoczynamy nowy rozdział w życiu naszych przedszkolaków, a wraz z nim pojawia się ważny element edukacyjny - Kodeks Przedszkolaka. To nie tylko „dokument” – to nasza droga ku tworzeniu lepszego świata dla dzieci, w którym każde serce bije z radością i szacunkiem dla innych. W Królu Maciusiu wiemy, że to niezwykle ważne, aby już od najmłodszych lat kształtować dzieci w duchu wartości, takich jak szacunek, empatia i współpraca. Kodeks Przedszkolaka jest dla naszej społeczności przedszkolnej wyznacznikiem tego, kim chcemy być i jakie relacje chcemy tworzyć w przedszkolu.

Jak wygląda praktyczne wdrożenie Kodeksu Przedszkolaka?

Podpisanie go odciskami dłoni, układanie zakodowanego serca, czy tworzenie rysunków to symboliczny gest, który sprawia, że dzieci czują, że są częścią czegoś ważnego. Ale to tylko początek.

Codziennie pracujemy nad tym, aby Kodeks Przedszkolaka był wprowadzany w życie. Rozmawiamy z dziećmi o wartościach, które są dla nas istotne. Rozwiązujemy sytuacje konfliktowe w duchu empatii i zrozumienia. Wspólnie planujemy aktywności, które pomagają nam zbliżyć się do siebie i budować relacje.

Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków, którzy już teraz uczą się, że wartości są ważne. To nasza inwestycja w przyszłość, w lepszy świat, w którym każdy może czuć się bezpiecznie i kochany.

Dlatego zapraszamy Was do śledzenia naszych przedszkolnych przygód. Razem tworzymy miejsce, w którym edukacja idzie w parze z sercem, a wartości są fundamentem, na którym budujemy naszą przedszkolną społeczność.