Skip to main content Skip to page footer

Aktualności

Dzień Przedszkolaka i wizyta w Krainie Alpak

Dziś obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka – jedno z najpiękniejszych świąt dla naszych najmłodszych podopiecznych. Aby uczcić tę wyjątkową okazję, nasze nauczycielki postanowiły zorganizować niezapomnianą przygodę - wycieczkę do krainy alpak w magicznym Alpaka Rancho w Prawikowie!

Już od rana dzieci były niesamowicie podekscytowane. Wszyscy ubrani w najpiękniejsze stroje i uśmiechy na twarzach wyruszyliśmy w kierunku Alpaka Rancho, nie do końca wiedząc, co nas czeka. To była wyjątkowa niespodzianka, którą przygotowaliśmy dla naszych maluchów. Po przyjeździe na miejsce pierwszą atrakcją okazał się plac zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci mogły bawić się na huśtawkach i odkrywać różnorodne atrakcje. To był czas pełen radosnej zabawy i wyścigów.

Kiedy już trochę "wyszaleliśmy" się na placu zabaw, przyszedł czas na najważniejszą część naszej wizyty - spotkanie z alpakami. Te urocze zwierzęta, które wydają się być wzięte prosto z bajki, oczarowały zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dzięki uprzejmości właścicieli Rancza Alpak mogliśmy dowiedzieć się o nich naprawdę wiele - o ich życiu, zwyczajach i charakterystycznych cechach. To wyjątkowe doświadczenie uwrażliwiło nas na piękno natury i różnorodność zwierząt.

Najbardziej emocjonującym momentem dla naszych dzieci była możliwość karmienia i głaskania alpak. Dzieci z uśmiechem od ucha do ucha podchodziły do tych jakże słodkich, puchatych stworzeń, oferując im pyszne smakołyki i dużo miłości! To była niepowtarzalna okazja, by zbliżyć się do natury i zrozumieć, jak ważne jest poszanowanie świata zwierząt.

Na zakończenie naszej fantastycznej przygody zorganizowaliśmy klimatyczne ognisko. To był moment, w którym mogliśmy razem opowiedzieć historie, śpiewać piosenki i tworzyć niesamowite wspomnienia. Aromatyczne kiełbaski pieczone na ognisku były doskonałym zwieńczeniem tego wspaniałego dnia.

Nasze przedszkolaki wróciły do domów z uśmiechami na twarzach i pełne ekscytujących opowieści. To był dzień pełen przygód, nauki i niesamowitych przeżyć. Jesteśmy przekonani, że te chwile zostaną na długo w sercach naszych dzieci i zainspirują je do dalszej eksploracji i odkrywania piękna świata. Ten wyjątkowy dzień udowodnił, że Dzień Przedszkolaka to nie tylko święto zabawy, ale także okazja do nauki i budowania wrażliwości na otaczającą nas naturę. Życzymy naszym przedszkolakom, aby każdy dzień był dla nich pełen radości, odkryć i miłości do przyrody.